VÝBĚR VELIKOSTI

Jak vybrat správnou velikost oblečení?
 
Udaná velikost vždy označuje maximální výšku postavy výrostka, kterému bude dobře do délek, tedy např. vel. 158 je určena pro výšku postavy 152 - 158 cm (kvůli délkám - rukávům, nohavicím apod.). Když se ale výrostek blíží horní hranici, je lepší už sáhnout po další velikosti, tj. pokud měří např. 157 cm, je lepší zvolit už vel. 164. Pokud je postava robustnější než průměr, navyšuje se velikost také o jednu (pro změnu kvůli obvodům).
 
U značek KUGO, GEORGE volte standardní velikost, která výrostkovi dle návodu výše přísluší, u značek SEZON, FaD, SaD, ACTIVE SPORTS, ITALSKÁ MÓDA volte raději větší, pokud váháte. Zateplené legíny KUGO berte vždy větší, než Váš výrostek aktuálně nosí.
 
Pokud model vyloženě neodpovídá velikosti udané výrobcem, je to uvedené tlustým červeným písmem v popisu produktu. Všechny zateplené legíny KUGO jsou kratší, než výrobce uvádí, doporučujeme brát větší, než Váš výrostek obvykle nosí.
 
 
Další doporučení dle typu postavy Vašeho výrostka:
 
Pokud máte hubeného výrostka, u plavek a spodního prádla zn. GEORGE volte menší velikost, než standardně nosí. Co se týče kalhot/legín, budou mu vzhledem k šířce nohavic nejlépe sedět značky DUTCHJEANS (rifle mají ve všech velikostech regulační gumy v pase), SEZON, FaD, SaD, ACTIVE SPORTS, džegíny KUGO.
 
Máte-li doma baculatějšího výrostka, volte raději kalhoty /legíny  značek GEORGE, KUGO či TURECKÁ MÓDA, džegíny GEORGE.
 
Nejste-li si ani po přečtení tohoto návodu jistí, jakou velikost zvolit, pošlete na email vyrostci@seznam.cz výšku postavy Vašeho výrostka a jeho tělesnou konstituci (při těle, standard, hubený/á), ideálně i Váš telefon pro případnou konzultaci, velikost Vám doporučíme či konkrétní kus (pokud je skladem) přímo změříme.
 
Jsme tu pro Vás.